لیست قیمت صفحه الماسهمدت زمان مطالعه :
نویسنده : Parth مدت زمان مطالعه :
موضوع : امتیاز :
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
نویسنده : Parth مدت زمان مطالعه :
موضوع : ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
امتیاز :

قیمت صفحه گرانیت بر

بررسی انواع صفحه الماسه

معمول ترین  روش ها برای برش انواع آهن، سنگ، سرامیک و … به صورت صنعتی و خانگی استفاده ازصفحه های برش می باشد، صفحه های برش دارای انواع گوناگونی می باشند، در این پست قصد داریم به بررسی نحوه عملکرد، انواع جنس ها و صفحه های برشی بپردازیم.

 

بررسی کارکرد صفحه های برش

صفحه های برشی متشکل  از دانه های ریز سایشی می باشد، که هنگام چرخش صفحه با قطعه کار برخورد داشته  و با ایجاد کردن سایش و اصطکاک عملیات برشکاری روی می دهد، دانه های سایشی پس از کند شدن از صفحه جدامی شوند و با دانه های تیز جدید جایگزین میشوند. صفحه های برش قابلیت نصب بر روی انواع دستگاه فرز، مینی فرز، دستگاه های پروفیل بر و … را دارند.

 

جنس صفحه های برش از چیست؟

 

بطور معمول صفحه های الماسه یا برشی از ترکیب چسب،دانه های سایشی و رزین هستند، نوع و سایز دانه های سایشی، نوع چسب و رزین مورد استفاده در صفحه های برشی تعیین کننده کاربرد اصلی صفحه برش می باشد، بطور رایج دانه های صفحه های برشی از اکسید آلومینیوم،  زیرکونیوم، سرامیک اکسید آلومینیوم و … می باشد.

 

سایز دانه های سایشی

شماره های حک شده روی صفحه های برش، نشانگر سایز دانه های سایشی است، هر چه دانه های سایشی اندازه بزرگتری باشند  زبرتر بوده، و برای لایه برداری و برش هایی که احتیاج به ظرافت و سطح برش صاف نیست مناسب است. و هر چه اندازه دانه های سایشی کوچک تر شود صفحه برش نرم تر و مناسب برای لایه برداری ها ظریف و برشکاری هایی که احتیاج به کیفیت سطح برش عالی است  استفاده میشود.

شماره های ۱۰درج شده  ،مثل ۱۰ – ۱۶ – ۲۴ به این معناست که  درشت و زبر بودن دانه ها و هرچه شماره های بزرگتر باشد مثل ۷۰ – ۱۰۰ – ۱۸۰ – ۲۰۰ دانه های ریز تر و نرم تر می شوند.

 

ابعاد مناسب و  استاندارد صفحه های برشی

از رایج ترین و پرکاربردترین قطر های استاندارد صفحه های برش می توان  قطر های ۱۱۵ – ۱۲۵ – ۱۵۰ – ۱۸۰ – ۲۱۰ – ۲۳۰ – ۲۵۰ – ۳۰۰ – ۳۵۰ نام برد، ضخامت صفحه های برشی با توجه به متریال برشی فرق دارد.

بطور رایج صفحه های استیل بر  ضخامت ۱ میلیمتر و یا کمتر دارند،ضخامت  صفحه های فلز بر بین ۲ تا ۳ میلیمتر، صفحه سایش ها و مینی فلاپ ها ضخامت ۴ تا ۵ میلیمتر را دارند.

 

 صفحه های برشی از لحاظ کاربرد

 

  • صفحه های استیل بر

 

صفحه های استیل بر بین صفحه های برش دارای حداقل ترین ضخامت هستند؛ حداکثر ضخامت صفحه های استیل بر در مدل های محدود ۲ میلیمتر است، از صفحه برش استیل می توان برای برش و لایه برداری از انواع فولاد سخت مثل استیل با ضخامت کم استفاده کرد، یکی از نشانه های اصلی در صفحه های استیل بر صاف بودن کل صفحه برش است.

 

  • صفحه آهن بر

 

این صفحات مناسب برای برش انواع لوله و پروفیل آهنی با ضخامت کم می باشد، و بطور معمول در قطر های ۱۱۵، ۱۸۰، ۲۱۰ و ۲۳۰ عرضه می شوند، ضخامت این صفحات بطور معمول بین ۱ تا ۲ میلیمتر است.

  • صفحه های ساب و سایش

 

از بهترین روش های برای گرفتن پلیسه و صاف کردن محل برش استفاده از صفحه های ساب و سایش است، قطرهای پرکاربرد صفحه های ساب و سایش ۱۱۵ – ۱۸۰ – ۲۳۰ است.

 

  • صفحه های پروفیل بر

 

پرکاربردترین صفحه های برشی صفحه پروفیل بر است، صفحه های پروفیل بر بر روی دستگاه های مخصوص برش پروفیل نصب شده و از انها  برای برش انواع لوله, قوطی و پروفیل های ساختمانی استفاده میشود، ابعاد پرکاربرد صفحه های پروفیل بر ۳۰۰ و ۳۵۵ میلیمتر می باشد.

 

  • صفحه های سنگ بر

 

صفحه های سنگ بر  در قطر های ۱۱۵، ۱۸۰، ۲۱۰ و ۲۳۰ میلیمتر تولید می شوند، ضخامت  بین ۱.۵ تا ۲.۵ میلیمتر است

 

 

صفحه های سرامیک بر  از روش سایش عملیات برشکاری را انجام مداده، و برخلاف صفحه های برش فیبری فقط جنس لبه های صفحه های سرامیک بر دانه های سایشی بوده و از طریق جوش دادن در لبه های صفحه برش قرار میگیرند، پرکابردترین قطر صفحه های سرامیک بر ۱۱۵ – ۱۸۰ و ۲۳۰ میلیمتر است.

  • صفحه های بتن بر

 

صفحه های برشی بتن هم مثل صفحه های سرامیک بر دارای لبه الماسه می باشند اما به صورت یکپارچه نیستند و به صورت دندانه دار سگمنت هستند، قطر های پرکاربرد صفحه های بتن بر از ۳۰۰ تا ۷۵۰ میلیمتر می باشد.

  • صفحه های آسفالت بر
  • صفحه های سنباده
  • صفحه های مینی فلاپ

 

قیمت صفحه الماسه

برای دریافت لیست قیمت صفحه الماسه(قیمت صفحه گرانیت بر،قیمت صفحه سرامیک بر) با ما تماس بگیرید .

گمینی : ۰۹۱۲۳۱۰۸۹۷۲ ترابی :۰۹۱۲۲۹۰۶۷۸۱

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید