لیست قیمت صفحه الماسهمدت زمان مطالعه :
نویسنده : Parth مدت زمان مطالعه :
موضوع : امتیاز :
2020/07/25
نویسنده : Parth مدت زمان مطالعه :
موضوع : 2020/07/25
امتیاز :

قیمت صفحه گرانیت بر

بررسی انواع صفحه الماسه

معمول ترین  روش ها برای برش انواع آهن، سنگ، سرامیک و … به صورت صنعتی و خانگی استفاده ازصفحه های برش می باشد، صفحه های برش دارای انواع گوناگونی می باشند، در این پست قصد داریم به بررسی نحوه عملکرد، انواع جنس ها و صفحه های برشی بپردازیم.

لیست قیمت صفحه الماسه

بررسی کارکرد صفحه های برش

صفحه های برشی متشکل  از دانه های ریز سایشی می باشد، که هنگام چرخش صفحه با قطعه کار برخورد داشته  و با ایجاد کردن سایش و اصطکاک عملیات برشکاری روی می دهد، دانه های سایشی پس از کند شدن از صفحه جدامی شوند و با دانه های تیز جدید جایگزین میشوند. صفحه های برش قابلیت نصب بر روی انواع دستگاه فرز، مینی فرز، دستگاه های پروفیل بر و … را دارند.

 

جنس صفحه های برش از چیست؟

 

بطور معمول صفحه های الماسه یا برشی از ترکیب چسب،دانه های سایشی و رزین هستند، نوع و سایز دانه های سایشی، نوع چسب و رزین مورد استفاده در صفحه های برشی تعیین کننده کاربرد اصلی صفحه برش می باشد، بطور رایج دانه های صفحه های برشی از اکسید آلومینیوم،  زیرکونیوم، سرامیک اکسید آلومینیوم و … می باشد.

 

سایز دانه های سایشی

شماره های حک شده روی صفحه های برش، نشانگر سایز دانه های سایشی است، هر چه دانه های سایشی اندازه بزرگتری باشند  زبرتر بوده، و برای لایه برداری و برش هایی که احتیاج به ظرافت و سطح برش صاف نیست مناسب است. و هر چه اندازه دانه های سایشی کوچک تر شود صفحه برش نرم تر و مناسب برای لایه برداری ها ظریف و برشکاری هایی که احتیاج به کیفیت سطح برش عالی است  استفاده میشود.

شماره های 10درج شده  ،مثل 10 – 16 – 24 به این معناست که  درشت و زبر بودن دانه ها و هرچه شماره های بزرگتر باشد مثل 70 – 100 – 180 – 200 دانه های ریز تر و نرم تر می شوند.

 

ابعاد مناسب و  استاندارد صفحه های برشی

از رایج ترین و پرکاربردترین قطر های استاندارد صفحه های برش می توان  قطر های 115 – 125 – 150 – 180 – 210 – 230 – 250 – 300 – 350 نام برد، ضخامت صفحه های برشی با توجه به متریال برشی فرق دارد.

بطور رایج صفحه های استیل بر  ضخامت 1 میلیمتر و یا کمتر دارند،ضخامت  صفحه های فلز بر بین 2 تا 3 میلیمتر، صفحه سایش ها و مینی فلاپ ها ضخامت 4 تا 5 میلیمتر را دارند.

 

 صفحه های برشی از لحاظ کاربرد

 

  • صفحه های استیل بر

 

صفحه های استیل بر بین صفحه های برش دارای حداقل ترین ضخامت هستند؛ حداکثر ضخامت صفحه های استیل بر در مدل های محدود 2 میلیمتر است، از صفحه برش استیل می توان برای برش و لایه برداری از انواع فولاد سخت مثل استیل با ضخامت کم استفاده کرد، یکی از نشانه های اصلی در صفحه های استیل بر صاف بودن کل صفحه برش است.

 

  • صفحه آهن بر

 

این صفحات مناسب برای برش انواع لوله و پروفیل آهنی با ضخامت کم می باشد، و بطور معمول در قطر های 115، 180، 210 و 230 عرضه می شوند، ضخامت این صفحات بطور معمول بین 1 تا 2 میلیمتر است.

  • صفحه های ساب و سایش

 

از بهترین روش های برای گرفتن پلیسه و صاف کردن محل برش استفاده از صفحه های ساب و سایش است، قطرهای پرکاربرد صفحه های ساب و سایش 115 – 180 – 230 است.

 

  • صفحه های پروفیل بر

 

پرکاربردترین صفحه های برشی صفحه پروفیل بر است، صفحه های پروفیل بر بر روی دستگاه های مخصوص برش پروفیل نصب شده و از انها  برای برش انواع لوله, قوطی و پروفیل های ساختمانی استفاده میشود، ابعاد پرکاربرد صفحه های پروفیل بر 300 و 355 میلیمتر می باشد.

لیست قیمت صفحه الماسه

  • صفحه های سنگ بر

 

صفحه های سنگ بر  در قطر های 115، 180، 210 و 230 میلیمتر تولید می شوند، ضخامت  بین 1.5 تا 2.5 میلیمتر است

لیست قیمت صفحه الماسه

 

صفحه های سرامیک بر  از روش سایش عملیات برشکاری را انجام مداده، و برخلاف صفحه های برش فیبری فقط جنس لبه های صفحه های سرامیک بر دانه های سایشی بوده و از طریق جوش دادن در لبه های صفحه برش قرار میگیرند، پرکابردترین قطر صفحه های سرامیک بر 115 – 180 و 230 میلیمتر است.

  • صفحه های بتن بر

 

صفحه های برشی بتن هم مثل صفحه های سرامیک بر دارای لبه الماسه می باشند اما به صورت یکپارچه نیستند و به صورت دندانه دار سگمنت هستند، قطر های پرکاربرد صفحه های بتن بر از 300 تا 750 میلیمتر می باشد.

  • صفحه های آسفالت بر
  • صفحه های سنباده
  • صفحه های مینی فلاپ

 

قیمت صفحه الماسه

برای دریافت لیست قیمت صفحه الماسه(قیمت صفحه گرانیت بر،قیمت صفحه سرامیک بر) با ما تماس بگیرید .

گمینی : 09123108972 ترابی :09122906781

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید