انواع متفاوت متهمدت زمان مطالعه :
نویسنده : Parth مدت زمان مطالعه :
موضوع : امتیاز :
2020/06/27
نویسنده : Parth مدت زمان مطالعه :
موضوع : 2020/06/27
امتیاز :

 مته 4 شیار راک

بدون شک برای همه ما تقریبا اتفاق افتاده که نیاز برای سوراخ کردن  داشته باشیم،برای انجام این کار از دریل استفاده میشود .

در این مقاله به بررسی انواع مته  پرداخته ایم برای افزایش آگاهی مشتریان گرامی ،شرکت راک ارائه دهنده ی  انواع مته و دیگر ابزار کاربردی با مناسب ترین قیمت می باشد .

انواع مته شرکت راک

مته 5 شیار راک

 مته الماسه راک

چرا الماسه ؟دلیل نامگذاری این مته به این دلیل است که در سر آن زایده هایی وجود دارد که از جنس فولاد کاربید می باشد؛این مته ها دارای سختی بالایی هستند و برای سوراخ کردن : سنگ،سرامیک،کاشی و بتن مورد استفاده قرار میگیرد.

 مته کبالت راک

5 درصد این نوع مته از کبالت تولید میشود، و برای سوراخکاری اجسام آهنی، فولادی و استیل مورد استفاده قرار میگیرد .در سوراخ کاری آهن آلات حرارت زیادی بوجود می اید و کبالت موجود  مانع سوختن مته می‌شود.

مته فلز راک

کاربرد این مته برای سوراخ کاری فلز هایی مثل  مس، آلومینیوم و روی می باشد.کاربرد های دیگر این مته برای سوراخکاری های عمومی مانند گچ، پلاستیک و چوب می باشد .

مته برگی

برای سوراخ کردن چوب از مته برگی استفاده میشود ،این نوع مته نسبت به سایر مته ها چوب کار سوراخ کاری را با حجم بیشتری انجام می دهد.در این نوع مته در هنگام سوراخکاری بایستی  به دریل فشار وارد کرد تا هنگام تراشیدن جسم مورد نظر پوشال آن را خارج سازد.

 

مته گرانیت راک

برای سوراخ کردن سنگ های گرانیت و بعضی دیگر از سنگ ها  از مته گرانیت استفاده میشود.با توجه به سخت بودن  این سنگها  مته مورد استفاده نیز باید محکم و سخت باشد و به دلیل  ایجاد حرارت هنگام سوراخ کردن باید به کمک آب یا مواد خنک کننده مته را خنک نگه داریم.

 

 مته گازور

در صنعت کمد سازی و کابینت سازی و mdf از لوله گازور یا لولای مخفی استفاده می شود Tبرای نصب یا درآوردن این لولا ها از مته گازور کاربرد دارد.

 

 

 مته کونیک

مته کونیک با داشتن قطر بیشتر برای سوراخکاری های بزرگ  فلزات کاربرد دارد ،به دلیل در تماس بودن مته باسطح کار حرارت بالاتری تولید میکند که احتیاج به خنک کردن مته می شود .

 

 

مته آلومینیوم

برای سوراخ کردن فلزات نرم مانند آلومینیوم، برنج و مس مورد استفاده قرار میگیرد و از نظر شکل ظاهری به دلیل وجود داشتن شیارهایی به عمق زیاد مانع ذوب شدن مته می‌شود .

 

 

 مته مرغک

این مته دارای شکل استوانه ای می باشد که می توان از هر دو سر آن برای سوراخ کردن یا براده برداری کردن در زاویه 60 درجه استفاده کرد.

 

 

 مته 4 شیار راک

برای  سوراخ کردن انواع سنگ و بتن از مته 4شیار استفاده میشود، حداکثر قطر سوراخ کاری30 میلیمتر می باشد ،  این مته در سه سایز عرضه شده و مته های چهار الماس نسبت به مته های معمولی  چهار شیار کارایی بالاتری دارند.

 

 

 مته 5 شیار راک

کاربرد این مته مانند مته 4 شیار می باشد، با این فرق که قطر سوراخ کاری آن بیشتر است و سر الماسه بزرگ تر و قوی تری دارا می باشد.

 

 

مته خزینه

در صنعت کابینت سازی و ام دی اف و در سوراخ کاری چوب مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

 مته آهن کوتاه

مزیت مهم  این نوع مته نسبت به  دیگر مته ها کم بودن احتمال شکستن در  هنگام سوراخکاری است ،و دلیل آن کوتاه تر بودن ارتفاع مته است  همچنین برای سوراخکاری قطعات نازک فلزی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

مته آهن بلند

تنها فرق این مته با مته آهن کوتاه  اندازه ارتفاع مته بوده که باعث می شود برای سوراخ کاری قطعات فلزی با عمق بیشتر کارایی داشته باشد و همچنین  احتمال شکستن آن هنگام  کار بیشتر است .

 

 

 مته پله ای

این نوع مته برای سوراخ کردن فلز و چوب کاربرد داشته، بخاطر فرم خاص آن هر مقدار از مته وارد جسم شود سوراخ وسیع‌تری ایجاد میشود.

 

همواره شرکت راک تولز آماده دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم.

راه های ارتباطی با ما:

 

 

مهندس گمینی : 09123108972 : تلفن

مهندس ترابی :09122906781 : تلفن

دفتر:02155804233

 

 

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید